Březen 2012

TVD 3x19 Heart of darkness Synopsis

31. března 2012 v 12:50 News


Elena a Damon se společně vydávají za Jeremym, aby se ujistili, že je v Denveru v bezpečí a zjistili, jestli jim jeho zvláštní schopnosti mohou pomoci odhalit informace, které potřebují o staré větvi upírů. Netrvá dlouho a také zjistí, že se Jeremy stýká se špatnými lidmi. Stefan a Klaus zajdou až do extrémní brutality, když se snaží najít ztracenou zbraň. Caroline je šťastná, když se vrátí Tyler ale on brzy pojme podezření, že se něco stalo mezi Caroline a Klausem. Matt má plné ruce práce aby udržel Rebeku soustředěnou na přípravy nadcházejícího školního plesu s tématem 20. léta 20. století.


Joseph Morgan´s new Twitter photo

28. března 2012 v 20:47 Joseph Morgan

Tato fotka pochází z Twitteru Josepha Morgana.
Fakt, že se povedla :D

TVD nová fotka + další pauza ve vysílání

28. března 2012 v 20:43 News
A je tu exkluzivní fotka ze zítřejší epizody The murder of one, která bude zase na nějaký čas poslední, kterou uvidíme.

VD318D_0049b c.jpg

Další epizody


3x19 Heart of darkness - 19. dubna
3x20 Do not go gentle - 26. dubna
3x21 Before sunset - 3. května
3x22 The departed - poslední díl 3. série - 10. květnaTVD - Jak vznikne 42 minut ze 40 hodin? :)

19. března 2012 v 20:56 Interviews
Našla jsem zajímavý článek od editorky TVD a trochu ho v rámci překladu zkrátila a vybrala, co se mi zdálo nejzajímavější :)

CreativeCOW presents Style, Emotion & Vamping on The Vampire Diaries -- Art of the Edit Feature


Nancy Forner Nancy Forner


Nikdy jsem nechtěla být editorkou. Šla jsem studovat na Penn State University obor scénaristiku a zapsala se na hodiny filmu omylem. Myslela jsem si, že jsem se zapsala do jedné z těch tříd, kde je 1000 posluchačů v hledišti ale viděla jsem film, napsala esej a získala jedničku. Počítač udělal chybu a já jsem byla ve třídě s pouhými pěti studenty na oboru výroba filmu. Bylo příliš pozdě na změnu oboru. Pak můj film vyhrál cenu na festivalu a já si pomyslela, páni, to je zábava.


Jak jsem se dostala k této show, to je vlastně docela zábavná, klasická historka. Pracovala jsem osm let na seriálu Právo a Pořádek. Neal Baer, který byl výkonným producentem seriálu se ho rozhodl opustit a utvořit vlastní pořad. Zeptal se mě, jestli bych chtěla jít s ním a já řekla, že ano. Hodně lidí se mě ptalo, proč jsem opustila zaběhlý oblíbený seriál kvůli jinému, začínajícímu, protože se jich mnoho ruší. Milovala jsem práci na seriálu Právo a Pořádek, ale osm let je dlouhá doba. A profesně jsem byla připravena na novou výzvu.

Stalo se, že v budově, kde jsme měli kancelář pro seriál A gifted man, jsem vrazila do Lance Andersona, se kterým jsem pracovala v Providence tři roky. Řekl mi, že dělá střihače a producenta TVD o jedno patro výš. Seriál A gifted man byl zrušen po 16ti epizodách. V tomto odvětví, když se najednou ocitnete bez práce, obvoláte všechny známé, abyste jim sdělili, že jste k dispozici, což je pěkná cesta, jak říct, že potřebujete práci. Tak jsem zavolala Lanceovi a naštěstí jeden ze střihačů zrovna seriál TVD opouštěl a potřebovali náhradu. Šla jsem na pohovor a tu práci získala.

Stefan Salvatore in Vampire Diaries undergoing a change created by Entity FX

40 hodin zkrátit na 42 minut


The vampire diaries jsou natáčeny dvěma či třemi kamerami ARRI Alexa Cameras, zatímco klasické drama je natáčeno na jednu kameru. V seriálu jako Právo a Pořádek máme 20 hodin materiálu a z něj je třeba sestříhat 42 minut. V TVD je to 40 hodin materiálu a 42 minut sestříhaného dílu - o mnoho víc záběrů nabízí mnohem více možností. Avšak než začnu stříhat, nekouknu na celých 40 hodin, prostě do toho náhodně " skočím " ale nakonec stejně většinu z těch všech záběrů vidím.

Mám na svém zařízení Avid Media Composer 5.5 nastaveno, že sleduji dvě kamery ve stejný čas. Vytrénovala jsem se tak, abych byla schopná dávat pozor na oba záznamy najednou ale stejně je to spousta práce, vytvořit jeden díl z tolika záběrů. Pracujeme hodně hodin a většinu víkendů.

Ale je to také velmi zajímavá práce, musím celou svou pracovní dobu koukat na Paula Wesleyho a Iana Somerhaldera a oba jsou prostě potěcha pro oko. Jsou skvělí a dobří herci. Koukat na ně je zábava.
Pracovala jsem s velkými herci se slavnými jmény ale nedali mi vždy materiál, který jsem potřebovala, ale tihle hoši vždycky ano. Jsou to velcí nadšenci a berou svou práci vážně a dávají nám výkony, které potřebujeme a také výběr. Samozřejmě, ženy v tomto seriálu jsou také velmi šikovné, já se však raději dívám na muže.
TVD 3x18 Stills

10. března 2012 v 20:05 News
Klikněte pro zobrazení původního obrázku Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Klikněte pro zobrazení původního obrázku Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Klikněte pro zobrazení původního obrázku

TVD 3x18 The murder of one

10. března 2012 v 19:29
Damon a Stefan se soustředí na nový projekt, který je dostane o něco blíž ke zničení Klause a rychle do něj zapojí Elenu, Caroline a Matta. Poté, co Klaus vyhrožuje někomu, kdo je blízký Bonnie, je ona donucena pro něj vypracovat kouzlo. Mezitím Klaus a Rebekah nacházejí motivaci, aby donutili Finna ke spolupráci s nimi ale Rebekah se více soustředí na svůj brutální plán, jak se pomstit Damonovi. Stefanův citový zmatek ho dovede k nebezpečnému střetu s Klausem a později k srdcervoucímu momentu s Elenou.


Stills


Click to view full size image Klikněte pro zobrazení původního obrázku Klikněte pro zobrazení původního obrázku Klikněte pro zobrazení původního obrázku


Quotes


Po odvysílání.


PromoTVD Spoiler about Elena

10. března 2012 v 9:09 Spoilers

Poznáme Eleniny rodiče. Tedy její adoptivní rodiče, Graysona a Mirandu Gilbertovou ale pouze ve flashbacích. Jak si asi pamatujete, Elenin otec John vzal svoji přítelkyni Isobel ke svému bratrovi Graysonovi, aby jí pomohl s porodem. Narodila se Elena, kterou si Miranda a Grayson ihned adoptovali. Zatím jsme je viděli jen na fotkách ale TVD nyní pořádá casting na herce, kteří budou ochotni brát hodiny potápění na scénu pod vodou.

Částečný hiatus :)

5. března 2012 v 21:15 Oznámení pro Affs

Nemám teď příliš času, tak vyhlašuju částečný hiatus na dobu neurčitou :)

Párkrát v týdnu něco přidám, jak budu stíhat a obíhat taky budu, tak prosím affka, aby si mě nemazali. :)

Dík za pochopení
Terka :)

TVD 3x17 Break on through

2. března 2012 v 20:06
Století po jejich prvním kontaktu se Damon a Sage opět setkávají na slavnosti znovuobnovení mostu Wickery. Damon je překvapený z důvodu, proč se Sage vrátila a potěšen, když vymyslí neobvyklý způsob, jak zjistit, o co jde Rebece. Abby má potíže s přizpůsobením se nové situaci i přesto, že Caroline a Bonnie nabízejí svou pomoc. Když Damon informuje Elenu o Stefanových vnitřních bojích, ona ho vyhledá a snaží se ho přimět, aby jí pomohl zachránit přítele v nebezpečí a doufá, že to Stefana opět přivede k jeho lidské stránce. Když Damon objeví novou zbraň, řekne o ní Stefanovi.


Stills
Quotes


Po odvysílání.


Promo


Není k dispozici.

The mirror aneb The phantom of the opera

1. března 2012 v 20:34 Témata Týdne
Tento příběh sice na první pohled nic společného se zrcadlem nemá, nicméně ve filmu, který ho vypráví se ten tajemný muž objeví právě zpoza zrcadla :) Pokud si tohle přečtě moje aff Christine, nejspíš bude docela potěšena, protože se na svém blogu http://l-zeryk.blog.cz/ tímto tématem a životem onoho Fantoma podrobně zabývá.


Příběh byl nesčetněkrát zfilmován, prvně snad někdy ve dvacátých letech 20. století jako němý film, kde byl Fantom zpodobněn skutečně hrozně, na obrázkové liště je to druhá fotka zleva. Film popisuje osud nešťastného znetvořeného muže, génia, který bydlí pod operním domem v jeskyních, aby se vyhnul stykům s lidmi. Zamiluje se do zpěvačky Christine, ale v cestě mu stojí její snoubenec Vikomt de Chagny.
Nejhezčí verze pochází asi z roku 2004 a Fantoma si zahrál Gerald Butler, Christine Emmy Rossum.
Fantom možná žil a možná taky ne a někdo měl příliš bujnou fantazii, no nevím, ale podle stránek, ze kterých čerpám, prý opravdu existoval. Jeho jméno bylo Eric a žil v 18. století. Jeho obličej byl tak znetvořený, že se ani matka na něj nemohla dívat a donutila ho nosit masku. Protože neexistovala žádná fotka, lidé si mysleli, že se hlava tohoto muže podobá sloní. Žil v malé vesnici ve Francii, ale když mu bylo 6 let utekl a dal se k cirkusu, kde si udělal mnohé přátele.


Když dospěl, cestoval po světě a pomáhal navrhovat a budovat paláce pro různé krále. Dvakrát byl málem zabit. Nakonec se usadil ve Francii a pomáhal navrhnout operní budovu, žil v jeskyních, které se pod operou nalézaly a požadoval každý měsíc od vedení opery rentu.

The phantom of the Opera - the-phantom-of-the-opera wallpaper


Christine byla také skutečná, jen měla trochu odlišné příjmené od filmového ( Christine Daaé ). Milostný příběh je prý také založen a realitě, ovšem zdroj uvádí, že se setkal s dvěma rozdílnými konci příběhu: jeden praví, že hrabě a jeho bratr zjistili, že Eric žije v jeskyních a zabili ho, druhý, že jeho bratr zemřel, Eric nechal Christine jít a sám zemřel na zlomené srdce.


Song The phantom of the opera

z roku 2004

Date of the last episode TVD

1. března 2012 v 20:01 Spoilers
Vampire Diaries Season 3 Finale Date AnnouncedThe CW oznámila datum posledního dílu 3. série TVD.

Bude jím čtvrtek 10. května 2012

Trilogie The vampire diaries - The hunters 2. díl v prodeji

1. března 2012 v 19:53 Books + Quotes
The Hunters: Destiny Rising

Byla zveřejněna data vydání posledního knižního dílu The vampire diaries trilogie The hunters: Destiny rising. V USA vyjde kniha 23. října 2012, v Anglii 1. listopadu 2012.

Druhý díl z této trilogie The vampire diaries - The hunters: Moonsong je nyní v prodeji v Anglii, v USA vyjde 13. března 2012.

Pro fanoušky je možné přečíst si zdarma druhý díl Moonsong prvních 80 stran v angličtině online zde