Říjen 2011

Pauza TVD až do naprší a uschne :)

31. října 2011 v 21:20 News
No taky jsem už našla tu krásnou informaci, že po devátém dílu TVD Homecoming nás čeká vysílací pauza. Podle Julie Plec se začne seriál zase vysílat od 5. ledna 2012. Pěkná doba :(


TVD Halloween photos

31. října 2011 v 21:01 TVD - Other photos
Pár Halloweenských fotek TVD mi tu taky nemůže chybět :D


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Kde se vzal Halloween?

31. října 2011 v 20:44 Různé
Halloween slaví miliony lidí po celém světě, hlavně tedy děti, které se pro zábavu oblékají do strašidelných kostýmů a chodí ode dveří ke dveřím, aby získaly nějaké ty sladkosti. Ale Halloween je také známý jako svátek čarodějnic, vlkodlaků, skřítků a duchů. Někdo ho vidí jako neškodný čas radosti a jiný zase jako noc inspirovanou démony, které je třeba se vyhnout.


pumpkinPůvod Halloweenu

Slovo pochází z termínu " All Hallows Eve " ( Svátek všech Svatých ), který se koná 31. října, tedy na konci léta v severozápadní Evropě. Den všech Svatých připadal na další den, na první listopad.

Patrně prapůvod Halloweenu jde vysledovat do starověkého Irska a Skotska, do časů, kdy žil Kristus. 31. října slavili keltové zmíněný konec léta. Byl to důležitý den, protože během něho se lidé začali připravovat na zimu a začali sklízet úrodu. Každoroční den změny ročního období a tím také způsobu života se nazýval Samhain, a znamenal " konec léta ".

Existovala spousta pověr spojených s tímto časem změn, například lidé věřili ve víly a v to, že duše zemřelých se toulají po zemi a hledají, koho by posedly. A protože lidé nechtěli být posedlí, začali se oblékat jako duchové, strojit průvody a vydávat hlasité zvuky, aby duchy odehnali. Navíc pro kelty začínal nový rok 1. listopadu, takže to byl takový den přechodu do nového roku.

Free Halloween Icons


Později kolem 5. století, jak se vyvinula katolická víra, místo přidání dalšího svátku, se oslava Halloweenu změnila.
1. listopad se nazýval Dnem všech Svatých. Zvykem se pak stalo, že 2. listopadu lidé chodili ode dveří ke dveřím a žádali o malé koláčky jako výměnu za modlitbu za jejich mrtvé. Toto vzniklo, protože se věřilo, že mrtví se ocitají nejdříve v Limbu, než se dostanou do nebe či pekla a modlitby živých lidí mohou ovlivnit, kde skončí.


Vyhodnocení kontroly Affs

31. října 2011 v 20:05 | Terezka |  Oznámení pro Affs
Tak nám skončila kontrola affs. Každému, kdo se zapsal ( aspoň doufám :D ) jsem na blog napsala, že zůstává ale pro jistotu tu ještě dělám vyhodnocení.

Affs, která zůstávají :Jsem ráda, že vás zůstalo tolik :D Snad jsem na nikoho nezapomněla.

Smazaná affs :


3. miss Catherine - http://miss-catherine.blog.cz/

Návštěvnost 24. 10 - 30. 10. 2011

31. října 2011 v 19:39 | Terezka |  Návštěvnost
24. října - 45
25. října - 32
26. října - 53
27. října - 47
28. října - 57
29. října - 39
30. října - 37

celkem 310 lidí

děkuju

TVD - This is Halloween clip 2

31. října 2011 v 19:25
Naprosto výbornej klip s podkresem This is Halloween, skutečně děsivý a dynamický :D


TVD 1x19 Miss Mystic Falls

30. října 2011 v 14:48
Na slavnosti Dni zakladatelů soutěží Elena a Caroline o titul Miss Mystic Falls. Elena je šťastná, že se Bonnie vrátila ale Bonnie má stále nějaké problémy, se kterými se musí vyrovnat. Mezitím se John Gilbert snaží zastrašit neúspěšně Damona a ten objevuje, že Stefan má nebezpečné potíže.


Stills
Quotes


Damon: ( o Stefanovi ) Má ledničku plnou ukradené krve z krevní banky.
Elena: O můj Bože!
Damon: Netuší, co je normální. Celá jeho existence není normální. Normální pro upíra je pít lidskou krev. Ale on strávil dlouhý čas bojem proti tomu ale přitom se to měl učit kontrolovat. A teď to ovládá jeho.

Stefan: Co se tu děje?
Damon: Zasvěcuju Elenu do tvých mimoškolních činností.
Stefan: O čem to mluvíš?
Elena: Vím o té krvi, Stefane.
Damon: Půjdu .... budu dole, pít.

Damon: Fajn .... Teď už to začíná být divný!
Anna: Musíme si promluvit.
Damon: Nemam náladu. Dneska byl špatnej, moc špatnej den.

Amber: Zdáš se mi smutný.
Stefan: Nejsem smutný. Já šílím hlady!


PromoDamon and Elena - I´ll be waiting

28. října 2011 v 20:32 Damon a Elena
Zas jedna romantika Damon a Elena a podkres I´ll be waiting - Lenny Kravitz


TVD 1x18 Under control

28. října 2011 v 20:30
Stefan se snaží udržet kontrolu nad svým novým stavem a strýc Eleny a Jeremyho, John se neočekávaně objeví v Mystic Falls. Alaric a Jenna absolvují nepříjemný rozhovor o Isobel. Stefan se na Dni zakladatelů chová velmi divně a věci se zvrtnou, když se Damon pokusí zjistit, proč se John vrátil zpět do města. Matt a Tyler se dostanou po incidentu na párty do konfliktu a vztah mezi Mattem a jeho matkou se pokazí. Mezitím je Elena neschopna utěšit Jeremyho a ten bere věci do vlastních rukou.


Stills
Quotes


Elena: Koukni, Damone, mám o Stefana strach. Říká, že je vše v pořádku ale je jasné, že trpí. Jak dlouho to potrvá, než se vrátí do normálu?
Damon: Pár dní, plus mínus.
Elena: Je to pár dní.
Damon: Tak ještě pár, nevim. Co máš za problém?
Elena: Není sám sebou, Damone.
Damon: No, možná, že jeho problém je ten, že nebyl sám sebou už dlouho.

Damon: Kde jsi sakra vzal ten prsten?
Alaric: Isobel mi ho dala.
Damon: Isobel porodila Elenu .... pod lékařským dohledem váženého Dr. Graysona Gilberta, Johnova bratra!
Alaric: Co, myslíš, že John zná Isobel?
Damon: Myslím, že John zná spoustu věcí.

Damon: Vstoupil jsem snad do alternativního vesmíru, kde je Stefan zábavný?

Damon: Vědělas, že strýček John je v partě s Radou zakladatelů?
Elena: Co?
Damon: Jo.
Elena: Perfektní. Takže to můžeme přidat na zvětšující se seznam věcí, proč se všechno hroutí.

Damon: Je to jak to je, Eleno. Stefan, kterého znáš je ten slušný Stefan, Stefan který vládne sám sobě, bojující proti své podstatě až do nechutně obsedantních rozměrů Stefan. Ale pokud si myslíš, že v sobě nemá nic jiného, tak jsi asi nedávala pozor.
Elena: Není ty. Ani trochu.
Damon: No, nechce být mnou. To neznamená, že hluboko uvnitř není.


PromoKlaus - 100% Reasons to remember his name :D

28. října 2011 v 20:25 Funny clips
Super video objasňující proč je třeba si Klause zapamatovat :D


Překlad:


10% Štěstí
20% Dovedností
15% Soustředěné síly vůle
5% Potěšení
50% Bolesti
100% Důvodů, proč si pamatovat to jméno :D

Kolik vydělá The CW za seriálové reklamy?

28. října 2011 v 19:32 News
No zajímavé částky to jsou a The vampire diaries se umístily na druhém místě. Jsou to průměrné částky za 30-ti vteřinový reklamní spot za tyto seriály

1. America´s next Top Model - $61,315
2. The vampire diaries - $54,016
3. Gossip girl - $50,304
4. Ringer - $47,741
5. Hart of Dixie - $47,406
6. The secret circle - $45,970
7. 902 10 - $38,576
8. Supernatural - $32,477
9. Nikita - $29,374Interview with Paul Wesley and Joseph Morgan

28. října 2011 v 19:25 Interviews
Docela tu chybělo nějaké to interview, tak jsem jedno našla, s Paulem Weasleym a Josephem Morganem pro TV Guide Magazine. Hovoří zde o svých rolích, jejich vztahu a kam to může všechno vést :DTV Guide : Vy dva společně jste naprostí specialisti na pustošení a binec. Byli jste přáteli ještě předtím, než Joseph začal v seriálu hrát, že ano?

Paul: Poznali jsme se přes přátele a hned jsme si dobře rozumněli. Joseph je opravdu v pohodě, takže když jsem se bavil s Julií Plec o postavě Klause řekl jsem: " Měla byste zvážit obsazení Josepha Morgana. "

Joseph: Divil jsem se, že mi Julie volala kvůli castingu!

Paul: A o šest měsíců později byl obsazen do role.

TV Guide: Vaše role si provražďují cestu napříč Amerikou a snaží se vytvořit smečku hybridů upírů-vlkodlaků. Jaké to je spolupracovat na tak intenzivních a krvavých scénách?

Joseph: Klaus skutečně chce společnost někoho stejně temného, ne-li ještě temnějšího, než je sám, takže čím víc se noříme do Stefanovo rozparovačské části, tím větší sranda to je.

Paul: Co je taky skvělé je to, že naše postavy mají svoji minulost. Stefan zrovna zjistil, že byl Klausem ovlivněn, aby zapomněl, že se kdysi přátelili. Úplně ho to šokovalo ale také donutilo na Klause pohlížet nejen jako na naprostý prototyp zla. Je najednou tím chlápkem, se kterým se Stefan přátelil.

Joseph: Chci vidět, kam až Stefan zajde. Jestli Klause překoná v jeho zlu.

Paul: Jsem pro!

TV Guide: Zní to, jakože rád hraješ rozparovače.

Paul: Je to jako kdyby mi spadlo závaží z ramen, vážně. Stefan ve druhé sérii mě vyčerpával. Bylo nutné ukázat více jeho nedostatků. Nikdy jste ho neviděli si užívat jen tak nějakou zábavu, protože pořád někoho chránil. Takže je fajn nemít kolem sebe tuhle skličující atmosféru, že vždycky musí udělat něco správného.
TV Guide: Ale jak daleko bude moct Stefan zajít, než to bude příliš a nebude mu moci být odpuštěno? Měl by být romantický hrdina téhle show!

Paul: I když je už skoro na samé hraně a vy si myslíte, že už mu nikdy nebudete moct důvěřovat a mít ho rádi, pořád si myslím, že scénaristé mají tu moc ho zas polepšit.

Joseph: Damonovi bylo odpuštěno. Hodně věcí. Ale moje role zabila Jennu takže bych se divil, kdyby tu byla nějaké odpuštění možné.

Paul: Já myslím, že je snadné ti odpusit.

Joseph: Ty mi odpustíš?

Paul: Ano, ale jsem předpojatý.
TV Guide: Myslíte si, že tenhle váš vztah vydrží?

Joseph: Nemyslím si, že se někdo jen tak objeví a odčaruje Stefanovy ovlivnění a všechno se vrátí do starých kolejí a on bude s Elenou. Jako všechny vztahy to bude komplikovanější a složitější. Zajímá mě, kudy se to bude ubírat.

Paul: Dostanu od tebe snad ve 13 epizodě rozchodovou esemesku?

Joseph: Nerozešel bych se s tebou esemeskou.

TV Guide: Julie Plec říká, že se Klaus nenarodil jako zlý, jenom měl málo rodičovské lásky.

Joseph: Jo, je produkt disfunkční rodiny. Otec jeho sourozenců není jeho otcem - jeho matka měla aféru s někým z vlkodlačí smečky. Takže tu byl vždy ten pocit, že není milovaný stejně jako jeho sourozenci. Vozí si svou rodinu v rakvích. To miluju. Všechny je zabil ale chce je mít stále u sebe. A teď chce, aby mu byl Stefan a hybridi novou rodinou a náhradou lásky, kterou postrádal.Don´t mess with me - Elijah video

28. října 2011 v 19:07 Další TVD videa
Don´t mess with me neboli Nezahrávej si se mnou, velice výmluvný podkres, který se k Elijahovi skvěle hodí :DTVD 3x08 Promo

28. října 2011 v 14:31 Promos

Joseph Morgan personal Quotes

28. října 2011 v 14:25 Interviews

Tyto citace byly vytaženy z různých interview


HitFix Interview

" Poprvé jsem o upírech slyšel jako dítě a okamžitě jsem byl jimi fascinován. Takže se mi v podstatě splnil sen. "

BuddyTV Interview

" Radši hraju po boku Katherine, protože je na ní něco fascinujícího, ta její temnota a zlomyslná stránka. "

Comic-Con 2011 The vampire diaries Panel

Otázka: Kdybyste měli hrát jinou postavu, jaká by to byla?
" Byl by to Damon, kvůli té pozornosti, která se mu dostává. "

Twitter

" Proč je noc o tolik zajímavější než den? "

" Je fajn pocit být vzůru, když ostatní spí. Cítíte, jako kdyby se noc netýkala všech, jenom hrstky vyvolených. "

" Chystám se navštívit místo, které hluboko v srdci straší všechny upíry .... zubaře! "

" Spousta lidí se mě ptá, jestli patřím do týmu Delena nebo Stelena, přestože nepatřím ani do jednoho. Tým Klaus je budoucnost. Smiřte se s tím :) "

" Mám fakt hodně rád filmy se zombie. Třeba Dead snow nebo Dawn of the dead remake, 28 days, 28 weeks a The walking dead. "

Damon and Elena - Show me the meaning

28. října 2011 v 2:07 Videa + překlady songů
Svého času velmi oblíbený hit od Backstreet Boys, romantický klip a krásná písnička. Tentokrát když už jsou titulky v klipu, také ho překládám :D

Ukaž mi smysl osamělosti


Tolik slov pro zlomené srdce
je těžké vidět zaplaven láskou
tak těžké dýchat
pojď se mnou a možná

světlé noci se brzy stanou
divokými a volnými, že skoro cítím sluneční svit
každé tvé přání je splněno

Ukaž mi smysl osamělosti
je to ten pocit, se kterým se musím smířit?
Řekni proč nemohu být tam, kde ty?
Něco ve svém srdci postrádám

Život jde dál, jak kdyby nikdy skončit neměl
chladné oči se rozhlížejí
nikdy neprozradí, pořád na mě zírají
špatné cesty k nekonečné lásce
žádná kontrola
jsi teď se mnou?
Každé tvé přání bude splněno

Ukaž mi smysl osamělosti
je to ten pocit, se kterým se musím smířit?
Řekni proč nemohu být tam, kde ty?
Něco ve svém srdci postrádám

Není kam utéct
nemám kam jít
odevzdávám své srdce
tělo a duši

Jak mě můžeš žádat abych cítil
city, které jsi nikdy neprojevila?

Ukaž mi smysl osamělosti
je to ten pocit, se kterým se musím smířit?
Řekni proč nemohu být tam, kde ty?
Něco ve svém srdci postrádám
TVD - Ian/Nina/Paul photos

27. října 2011 v 21:24 TVD - Promo photos
Náhodně jsem vybrala několik fotek, které mi padly do oka :D
Různá PNG srdíčka :D

27. října 2011 v 20:51 Různé
Našla jsem pár naprosto krásných PNG srdíček, netýkají se sice tématu blogu, ale dát je sem musím :D
Zdroj zde


TVD 1x17 Let the right one in

27. října 2011 v 20:33
Stefan a Damon si získají nového nepřítele, což dostane Stefana do nebezpečné situace. Damon a Elena se snaží získat Alaricovu pomoc pro záchranu Stefana. Matt doufá, že se jeho matka vrátila domů navždy. Caroline se v půli cesty rozbije auto a to ji dovede k hroznému objevu, který šokuje celé Mystic Falls.


Stills
Quotes


Damon: ( o Pearl) Pomůže mi získat Katherine zpátky.
Elena: Jistěže jo. Damon dostane co chce, jako vždycky a je jedno, komu přitom ublíží.
Damon: Nemusíš se hned vztekat.
Elena: Vstala jsem dnes z postele a dověděla se, že všichni upíří z hrobky utekli. Mám nárok bejt naštvaná.

Stefan: Načerpám zas svou sílu zpět.
Damon: Mam dva litry mamky jednoho fotbalisty v ledničce. Ne?
Stefan: Promluvíme si, až se vrátím.
Damon: Dobře. Pozdravuj veverky.

Damon: Ty mě ignoruješ.
Elena: Šest zmeškaných hovorů? Promiň, můj telefon je vyřízenej.

Damon: Je tu Stefan?
Elena: Ne. Proč? Děje se něco?
Damon: Šel do lesa a nevrátil se zpět. Nemůžu se mu dovolat, myslel jsem, že je s tebou.
Elena: ( snaží se mu dovolat ) Jde to do hlasové schránky. Kde může být?
Damon: Nebude se ti líbit, co si myslím.

Damon: ( Eleně ) Jo, rozumím, rozumím tomu. Je důvodem tvého žití. Jeho láska tě pozvedá přesně tam, kam patříš.


Promo