Červen 2011

Interview s Alexanderem Skarsgardem (True blood )

29. června 2011 v 16:10 TB - News etc.
Interview z 1. června 2011


Win Butler: V jakém jsi narozen znamení?

Alexander: Ve znamení Panny a ty?


Win: Já jsem Skopec.

Alexander: Opravdu? Já vlastně na ty věci kolem znamení ani nevěřím.


Win: Já taky ne, ale náš basista dokáže uhodnout v jakém jsi znamení i v případě, že tě vidí poprvé v životě. Je to dost zvláštní.

Alexander: Moje matka dokáže uhodnout znamení i z e-mailu.


Win: Páni. S ní bych taky chtěl interview. Jsi v současné době v L. A. ?

Alexander: Teď ne, natáčíme True blood, jsme v polovině čtvrté série.

Win: Byl jsi skutečně v Louisianě, kde se děj seriálu odehrává, nebo je vše natáčeno jinde?

Alexander: Natáčíme v Hollywoodu, přes 60% někde uvnitř, kde jsou kulisy a kolem 40% venku ale pohybujeme se v blízkosti L. A. Natáčeli jsme v Malibu, nebo na Long Beach. V Louisianě jsem natáčel některé filmy, ale je ironií, že s tímhle seriálem jsme se tam nedostali.Win: Kdy jsi poprvé přišel do Států?

Alexander: V roce 1984. Můj otec ( Stellan Skarsgard ) je herec a chtěl pracovat na filmech. Ty jsi také z Texasu, z Montrealu, že ano?


Win: Jo, vyrůstal jsem hlavně v Houstonu.

Alexander: Když mi bylo 8, strávil jsem s rodinou dva měsíce ve Fredericksburgu, v Texasu. Můj otec tam točil film a mě se to moc líbilo. Poznal jsem naprosto celou kovbojskou kulturu. Dostal jsem skvělé kovbojské boty a klobouk. Pak jsem se vrátil v září do Švédska, do školy a byl jsem na ty boty tak hrdý, že jsem řekl mámě a tátovi: " Dnes si tyhle boty vezmu do školy a všechny děti mě budou zbožňovat. Budu nejvíc cool z celé školy. " Tak jsem si je vzal a všichni se divili: " Kámo, proč máš dámské boty? " Ve Švédsku moc dobrý dojem neudělaly. Měl jsem je na sobě jenom v ten den, pak jsem běžel domů, brečel a už je nikdy neobul.


Win: Pořád se ti líbí hrát upíra? Nebo toho máš už dost?

Alexander: Ne, pořád se mi to líbí. Myslím, že ta postava je napsaná tak dobře, že proto mě to pořád tak baví. Byl jsem nervozní, když jsem začínal hrát ve True blood, protože když hrajete ve filmu, už víte, kudy se bude postava ubírat, jak to s ní dopadne. Ale se seriálem jako je tenhle nevíte nikdy nic jistě. Točíme již čtvrtou sérii a já stále nevím, jak to bude celé pokračovat, protože postavy se píší při natáčení. Byl jsem z toho tak trochu nervozní, že budu muset s tou postavou žít pár let. Nikdy před tím jsem to nezažil. Ale show je napsaná tak dobře, že mě stále překvapuje a taky natáčíme sedm měsíců v roce a zbytek máme volno, takže se můžu věnovat i jiným filmům. Takže když pak přicházím znovu do role upíra, cítím se tak nějak znovuzrozeně.


Win: Jak ještě dlouho budete natáčet čtvrtou sérii?

Alexander: Budeme hotovi na konci června nebo na začátku července. A pak budeme mít přestávku pravděpodobně do konce roku.
Ještě co mě trochu rozčiluje je to, že lidé se snaží označit nebo rozškatulkovat postavy do dobrých a špatných. Chtějí si jejich pochopení takto usnadnit. Ale co mám na tomto seriálu rád je, že například když jste poprvé viděli Erica, mysleli jste si, to bude ten špatnej. Ale jak jste ho pomalu poznávali, uvědomili jste si, že je v něm něco víc. Nemá jen jeden rozměr, stejně jako svět. Není rozdělen na dobré a špatné věci. Myslím, že všichni jsme schopni obojího.True blood - Season 4 Episode 2

29. června 2011 v 15:08 TB - Promos
Nahlédnutí do druhého dílu čtvrté série True Blood


La Femme Nikita - Brutální Nikita

27. června 2011 v 19:04 | Terezka |  Témata Týdne
Mým dalším oblíbeným seriálem, kromě těch upírských, je Brutální Nikita, v originále La femme Nikita. Jedná se tu o dívku, která byla falešně obviněna z vraždy a uvězněna. Má na výběr: buď zůstat ve vězení, nebo se stát agentkou v tajné Sekci 1, protiteroristické organizaci. Rozhodne se stát se členkou ale je to pro ni těžké, není totiž žádným bezcitným zabijákem, kterého se z ní snaží vycvičit, ale jen nevinnou obětí jakéhosi spiknutí této organizace.


Nikitu pomáhá vycvičit agent 5. stupně, Michael Samuelle. Velmi chladný muž s naprosto nijakým pohledem a výrazem ve tváři, že je skoro nemožné vůbec uhádnout, co si myslí a co cítí, jestli vůbec něco.
Nikitě se z počátku moc nepozdává, ale později se ukáže, že Michael je takový, protože mu zemřela žena právě kvůli Sekci a tu velmi miloval. Začne se ukazovat také z té lidské stránky a vznikne mezi nimi velmi blízký vztah. Nespočetněkrát si zachrání navzájem život.


V jejich práci jim pomáhají přátelé ze Sekce, Walter a Birkoff. Naopak klacky pod nohy jim nejednou hodí nadřízení, Madeline a Šéf, tedy je divný to psát s velkym Š, ale vlastně si nepamatuju, že by se mu někdy s seriálu řeklo jménem.
Ještě další věc je na Sekci docela nebezpečná. A to, že jakékoliv větší provinění, například neuposlechnutí rozkazu nebo zpackání mise, se může klidně trestat tzv. vyškrtnutím, nebo zabitím v bílé místnosti či mučením.

Seriál má 5 sérií, natáčel se od roku 1997 do 2001. V hlavních rolích: Peta Wilson ( Nikita ), Roy Dupuis ( Michael ), Matthew Ferguson ( Seymour Birkoff ), Don Francks ( Walter ), Alberta Watson ( Madeline ), Eugene Robert Glazer ( Šéf ).

Znělka
Harry Potter and the Deathly Hallows part 2.

21. června 2011 v 16:10 | Terezka |  Témata Týdne
Se třemi zničenými Voldemortovými viteály ze šesti, musí Harry, Ron a Hermiona najít zbývající tři. Jeden z nich je proslulý Pohár, který dříve patřil zakladatelce Mrzimoru, Helze, ale podoba těch dalších zůstává tajemstvím. Usoudí, že jak Gringottovi tak Bradavice jsou možná místa ukrytí viteálů, ale jsou skutečně právě ony tou nejdůležitější věcí, která bude mít vliv na další události?

Lord Voldemort získal novou hůlku, která mu dodá ještě více síly, ale kdo je její skutečný pán? Mají 16 let staré události mnohem větší vliv na dnešek, než se Harry domníval?

Všechny tyto otázky musejí být zodpovězeny v poslední bitvě, kdy konečné změření sil mezi Harrym a Voldemortem určí jejich osud a rozhodne také o osudu všech Mudlů navždy.
Ale kde vlastně všechno to, co souvisí s magií vzniklo? Proč byla, je a bude tak atraktivní?

Čarodějnictví vzniklo společně s lidskou civilizací. Strach z neznáma a představa, že si sami můžeme určit, jak těžký či snadný náš život bude, zrodilo čarodějnice a jejich umění. Bylo provozováno hlavně ženami ale někdy také muži. Když čarodějnice uspěla v něčem, co se zdálo být tajemné a nevysvětlitelné, nazývalo se to magií, tedy procesem, který nelze jednoduše vysvětlit nebo vzdoruje všem logickým úsudkům.

Ve starověku bylo toto umění považováno za umění moudrých. Tito lidé byli v souladu s přírodou a jejími silami. Měli znalosti o medicíně a bylinkách, byli vysoce vážení a těšili se velké úctě, například jako šamani nebo vůdce vesnic či jiných komunit. Chápali, že příroda je lidem nadřazená a že člověk není vládcem přírody ale její částí. Proto se tak nešetrné zacházení s přírodou lidem často nevyplácí a vrací se v podobě ekologických katastrof.


True blood season 4 - New posters

18. června 2011 v 12:51 TB - Promo photos

HBO vypustila do světa tři nové postery z rychle se blížící 4. série True blood


Skuteční upíři mezi námi?

17. června 2011 v 16:04 Skutečná upírská historie :D
Tyhle názory a postoje nepocházejí z mé hlavy, našla jsem je na internetové stránce http://vampirewebsite.net/realvampiremythsfacts.html a sem je dávám, protože mě docela zaujaly.

No, zdá se že pisatel či pisatelka je skutečně přesvědčen(á), že je pravým upírem a že o tom ví ne-li všechno, tak alespoň skutečně hodně. Zajímavé a taky svým způsobem hodně vtipné je to, že dost často odkazuje zvědavce, co pokládají otázky či se cítí být taky upíry do rukou psychiatrů, což by se asi hodilo i autorovi.


Mýty, přehnané spekulace a fakta o upírech - výběr některých


Skuteční upíři umějí létat - Mýtus

Opravdu věříte tomu, co vidíte ve filmech nebo jenom tomu, co vidíte v upírských filmech? Upíři nelétají a Superman taky ne.

Sluneční světlo zabíjí skutečné upíry - Přehnaná spekulace

Slunce nezabije skutečného upíra. Ačkoli díky zvýšené citlivosti, jakou máme na vše, sluneční světlo způsobuje nepříjemně palčivý pocit. Něco jako je u normálních lidí spálení se od sluníčka. Tento pocit máme ještě než se spálíme. Proto se také spálíme rychleji a míváme migrény. Nemusím ani zmiňovat, jaké to je pro naše citlivé oči, dokonce i když jsme ve stínu nebo je oblačno. Přísun krve dokáže tyto nepříjemnosti zlepšit a zablokovat silné působení slunce na 2 až 3 dny.

Skuteční upíři zabíjejí lidi pro krev - Mýtus

Skuteční upíři dnes lidi pro krev nezabíjejí. Upíři za alespoň posledních pár desetiletí získávají krev od dobrovolných dárců, přičemž způsobují minimální bolest, jestli vůbec žádnou. Dříve, když se svět řídil pověrami, strachem z čarodějnic, upírů, vlkodlaků a zombie tedy nebylo možné sehnat dobrovolné dárce, někteří upíři se uchylovali k zabíjení pro krev. Toto se už neděje a nedělo nějakou dobu.
Skuteční upíří mají ostré špičáky - Mýtus
Kdoví, kde tohle vlastně vzniklo, je o tom spousta zmínek ale to ještě neznamená, že je to pravda. Upíři mohou mít špičáky ostřejší ale nedají se vysunovat a nerostou.


Skuteční upíři spí v rakvích - Mýtus

Nespí, je to mýtus založený na legendách, že jsou nemrtví.

Skuteční upíři jsou nesmrtelní - Velmi přehnané

Od toho jsou skuteční upíři opravdu daleko. Ačkoli, stárneme viditelně pomaleji a hodně věcí jsme schopni přežít ale v podstatě nic, co by nepřežil i normální člověk.


To byly ty nejzajímavější postřehy ze stránky, tedy, když se na to tak koukam, připadá mi ještě víc, že tenhle člověk se za upíra považovat nemůže. Vypadá to, že trpí přecitlivělostí na světlo ale jinak v tom nic moc upířího nespatřuju.


1. série The vampire diaries - ke stáhnutí

15. června 2011 v 18:13

Odkazy na stahování z ULOŽTO.cz

1. série - prvních 16 dílů se slovenským dabingem

17. - 22. díl anglicky s titulkami cz

3. série Pravá krev - ke stáhnutí

14. června 2011 v 22:24

Odkazy ke stáhnutí z ULOŽTO.cz


3. série - český dabing


2. série Pravá krev - ke stáhnutí

14. června 2011 v 22:13

Odkazy ke stáhnutí z ULOŽTO.cz


2. série - český dabing


1. série Pravá krev - ke stáhnutí

14. června 2011 v 21:36

Odkazy ke stáhnutí z ULOŽTO.cz


1. série - český dabing


2. série The vampire diaries - ke stáhnutí

14. června 2011 v 21:14

Odkazy ke stáhnutí z ULOŽTO. cz

2. série - anglicky s titulky cz
Nacházíme se uvnitř černé díry?

14. června 2011 v 20:19 | Terezka |  Témata Týdne
Co je to černá díra? Nemůže vést do jiného světa? Opravdu nás polkne? Je to ona, která drží pohromadě naši galaxii?
Tohle jsou asi nejčastější otázky, co nás mohou napadnout při zmínce právě oné černé díry. V poslední době přišli vědci na to, že je možné, že vesmír, ve kterém žijeme nemusí být ničím jiným než jednou obří černou dírou v jiném, ještě větším vesmíru.

Co najdeme uvnitř černé díry?

V 90. letech minulého století byl proveden pokus s pomocí teorie " smyčkové kvantové gravitace ", tedy spíš taková rekonstrukce Velkého třesku a vzniku vesmíru. Výsledky počítačové analýzy byly ohromující. Uvnitř černé díry se totiž může nacházet červí díra, tedy časoprostorový tunel do paralelního vesmíru, nebo celý vlastní vesmír.
Vědci z NASA se stále snaží přijít na kloub skutečné podstatě černých děr. Většinou se nacházejí ve vzdálenějších a starších částech vesmíru a vlastně hlavně z těchto děr k nám dopadá rentgenové záření.
Výpočty ukazují, jak by to v takové černé díře asi vypadalo. V momentě vzniku by zde byl jednorozměrný vesmír. Ten se rozpíná podle toho, kolik hmoty díra nasaje, ale tento typ vesmíru většinou rychle zaniká, nebo se přemění v nám známý trojrozměrný vesmír. A právě proto, že se náš vesmír také rozpíná, je možné, že se nacházíme uvnitř takové černé díry i my, což je docela děsivá představa. No snad nás to jednou úplně nespolkne .Černá díra požírá hvězduCesta do minulosti

7. června 2011 v 20:03 | Terezka |  Témata Týdne
Hodně lidí by asi bylo zvědavých, co se stane v budoucnosti. Tak kdyby se jim do rukou nějak dostal stroj času, nejspíš by se rozhodli pro cestu vpřed. Podívali by se, jak to s nimi bude vypadat za pár let, co budou mít za zaměstnání, na budoucí přátele a partnery, děti, no prostě na všechno, co je čeká. Někteří by zašli ještě dál a cestovali by třeba do let mnohem víc vzdálených, například do roku 4000, 7000, nebo třeba 20 700. Rozhodně by to bylo zajímavé, jestli na Zemi ještě vůbec zbude něco z lidské civilizace, nebo jestli se nakonec sami zničíme. No, fuj, to je zas pesimismus. Já bych sice asi byla taky zvědavá na budoucnost, ale ještě víc na minulost. Takže moje první cesta by vedla někam do pravěku, za dinosaurama, nebo ještě dál, vůbec bych ráda viděla, jak se takoví ještěři vůbec vyvinuli.Další zastávka by vedla do starověkého Egypta. Jsem tímto zvláštním obdobím trochu posedlá, zajímalo by mě, jak takhle stará civilizace mohla být tak vyspělá. Není to sice jediná civilizace, která se dá počítat mezi až neuvěřitelně vyspělé, ale mě připadne asi nejzajímavější. Ráda bych viděla egypťany při jejich každodenním životě. No, řadový egypťan nejspíš zas takové vzrůšo neprožíval, když se pořád plahočil někam do dílny nebo něco obdělávat, ale hodně zajímavá je stavba pyramid. K tomu byla potřeba rozsáhlá znalost matematiky, aby dokázali uříznout správný kus kamene a vůbec všechno propočítat, jinak by jim to celé spadlo na hlavu. Ale nespadlo, ani po dvou tisících letech. Kde budou za dva tisíce let stavby z tohoto století neni tak težký uhodnout. Tato část dějin světa je tak neuvěřitelná, například jejich způsob pohřbívání či skutečně velký počet bohů. Teorie starých egypťanů byla, že Země je placka z hlíny, která se plaví po Nilu. Neměli totiž Nil jen tak za řeku ale za oceán. Kapku se sice spletli, ale kdo mohl v jejich době tušit pravdu.


Ian a Nina v Paříži jako pár?

7. června 2011 v 18:30 Ian and Nina
Tak je to jisté. Tihle dva randí. A moc jim to sluší