Květen 2011

Paul Wesley mluví polsky :)

31. května 2011 v 19:51 Others

Paul Wesley komentoval polsky děj seriáluPohádky - Kačeří příběhy :)

30. května 2011 v 20:20 | Terezka |  Témata Týdne
Mojí nejoblíbenější pohádkou, na kterou jsem vstávala třeba před sedmou ranní ( a dřív ) byly Kačeří příběhy. Není snad ani možné, aby je někdo neznal, protože i v dnešní době, po jednadvaceti letech po natáčení, vychází časopis Kačer Donald, který na tyto příběhy úspěšně navazuje. Je to vážně překvapující, ale tyhle pohádky jsou z let 1987 - 1990.

Děj každého z příběhů se točí kolem Donalda, který se rozhodl nastoupit službu u námořnictva a proto zanechal své synovce Kulíka, Dulíka a Bubíka ( anglicky Hewey, Dewey a Louie ) v péči miliardářského strýčka Skrblíka. Nemusím ani připomínat, co je Skrblíkův nejoblíbenější sport - no jistě - plavání v jeho trezoru. Nejdříve si do oka moc nepadnou ale brzy spolu prožijí mnohá dobrodružství, společně s nově najatou chůvou a nešikovným pilotem Rampou. Tedy hlavně když brání Skrbíkův majetek proti nepřátelům, dost často třeba proti Magice von Čáry.


Znělka anglicky
Znělka česky
Úryvek z Kačeřích příběhů - 01x14 Hrdina k vašim službámTrue blood - funny moments

29. května 2011 v 19:45 TB - Funny videos

Podařená věta

Eric zde pronese větu " Well if you two have finished eye-fucking each other,can we go?" což znamená asi tolik, co
" Až se vy dva přestanete šukat očima, mohli bysme jít? "

Jasonův taneček
Ericovo zvonění
Rutina Wesley ( Tara Thorton )

29. května 2011 v 18:38 TB - Herecké obsazení
Dívku s pohnutým osudem a matkou alkoholičkou Taru Thorton hraje Rutina L. Wesley. Narodila se 1. února 1979 v Las Vegas. Její otec Ivery Wheeler je uznávaným tanečníkem stepu a matka Cassandra Wesley pracovala ve Vegas strip jako tanečnice.

Rutina studovala tanec léta, získala titul z divadelní produkce na University of Evansville v Indianě. Měla štěstí, že ji vzali na uznávanou školu Julliard School.

Po vystudování na této škole hrála v broadwayské hře The vertical hour produkované Davidem Harem. Měla malou roli v úspěšném filmu Hitch - lék pro moderního muže, nebo v tanečním melodramatu How she move ( 2007 ). Jako host si zahrála v seriálu Vražedná čísla ( 2005 ).

Budoucnost - po roce 2012?

25. května 2011 v 19:11 Témata Týdne
Podle Nostradama se v roce 2012 stane něco velmi zásadního. Z pohledu Země se Slunce dostane do středu Mléčné dráhy. Tento úkaz se odehrává jednou za 26 tisíc let. Polovina cyklu se shoduje s poslední Dobou ledovou a jejím koncem.
Jedna z nejvýznamnějších civilizací, která tento úkaz zaznamenala, byli nejpíš Mayové. Varování, že toto zarovnání Slunce se středem Mléčné dráhy je známé také jako " Temná trhlina " a mohlo by mít neblahé následky, se objevuje v mnoha starověkých kulturách.

Michel de Nostradamus předpověděl důležité okamžiky, které budou psát dějiny světa. Byl také lékařem a jako takový se potýkal s nejhorší chorobou jeho doby - morem. On sám se jím prý nikdy nenakazil, jeho rodina však ano. Svými předpověďmi z počátku lidi spíše děsil, dokonce byl považován za čaroděje a měl co do činění s církví. Ale nakonec utekl a věnoval se sepisování proroctví.

Spousta proroctví mu vyšla, například předpověděl I. světovou válku, nástup Adolfa Hitlera, 11. září 2001, válku v Iráku.

Jedna ze zajímavostí, která se sice Nostradama přímo netýká, ale tak nějak doplňuje jeho proroctví je, že Mayský kalendnář končí rokem 2012 a po tomto roce začíná nová éra.

Všechno je to dost zajímavé, ale taky dost děsivé. Když uvážím, že mu některá proroctví opravdu vyšla a to je napsal někdy v 16. století, což je od nedávné a naší doby hodně daleko, může být něco pravdy i na tomto. Ale zase bych to tak nepřeháněla, protože konec světa měl být už několikrát a vždycky když se blíží nějaké zvláštní číslo roku, jako byl rok 2000 či 2001, začnou se rojit takové zvěsti a proroctví. A zatím tu pořád jsme.
Videomontáže Pravá krev - texty + překlady

19. května 2011 v 19:13 TB - Other videos

Forever ( Fireflight )Sometimes I feel so cold
Like I'm waiting around all by myself
Loneliness gets so old
I'm in the lost and found sitting on the shelf
Been stuck for way too long
But I hear Your voice
You're who I'm counting on

Někdy cítím chlad,
jako kdybych čekala v osamění,
samota tak zevšední,
jako kdybych čekala ve ztrátách a nálezech,
jsem tu příliš dlouho,
ale slyším tvůj hlas,
ty jsi ten, na kterého spoléhám

Alexander Skarsgard ( Eric )

19. května 2011 v 18:51 TB - Herecké obsazení
Tisíc let starého Vikingského upíra Erica hraje Alexander Johan Hjalmar Skarsgård. Narodil se 25. srpna 1976 ve Stockholmu ve Švédsku. Je nejstarším synem Stellana Skarsgarda, který je hercem jak divadelním, tak televizním, nedosáhl však příliš velké světové slávy, dokud si nezahrál ve filmu Breaking the waves ( 1996 ).

Alexander vyrůstal ve skromných podmínkách dělnické třídy, jeho rodiče totiž chtěli pro své děti co nejnormálnější život. Začal svou hereckou kariéru v osmi letech a pokračoval v hraní ve filmech do šestnácti, kdy se rozhodl, že herectví nebude to pravé povolání pro něj. Život pod mikroskopem ztratil svoje kouzlo a tak se začal opět věnovat škole.

Jako teenager byl trochu rebel a místo pokračování studia na vysoké se zapsal do armády. Získal tak čas si nechat projít hlavou, co by chtěl v budoucnosti dělat. Studoval na Leeds Metropolitan University, pak se přestěhoval do New Yorku a přihlásil se na Marymount Manhattan College, kde studoval divadlo. Po šesti měsících ho přivedl romantický vztah zpět do Švédska ale neměl dlouhého trvání. Přestože měl zlomené srdce, zůstal ve Švédsku a začal se znovu věnovat herectví.

Zatím se mu však podařilo prorazit jen v rodné vlasti, on ale pomýšlel na kariéru, která by sahala také za hranice. Návštěva v Los Angeles mu poskytla obojí, agenta a roli ve filmu Zoolander ( 2001 ) s Benem Stillerem. Po tomto filmu se vrátil znovu do Švédska, kde pokračoval v hraní a také v divadelních produkcích, například "Who's Afraid of Virginia Woolf?" a "Bloody Wedding".

Konečně mu do cesty přišly dva seriály z produkce HBO a to Generation Kill ( 2008 ) a True blood. Při natáčení prvně zmíněného strávil sedm měsíců v poušti ale stálo to za to. Jeho ztvárnění postavy Sgt. Brada "Icemana" Colberta bylo přijato skvěle jak kritikou, tak diváky.


Trailer 4. řada True blood

18. května 2011 v 22:28 TB - Promos
26. června se chystá vysílání nové řady Pravé krve na HBO


Maturity x A - level

17. května 2011 v 20:58 | Terezka |  Témata Týdne
Tak na to se vůbec netěším. Mohla jsem sice maturovat již tenhle rok, ale změnila jsem školu, tak mě to čeká až za roky dva. Nicméně, i když to nebude zrovna sranda, vůbec nezávidím těm, kteří budou maturovat v roce 2014 a déle, protože je možné, že touhle dobou nám " hodní chlápci z vlády " zajistí povinnou maturitu z matiky. To je fakt neuvěřitelná blbost, by mě zajímalo, jestli člověk, který tohle navrhl, někdy maturitu z matematiky dělal. To bych se moc divila, protože kdyby jo, tak by ho snad taková věc ani nenapadla.

Záleží z čeho člověk maturuje, ale mě se jeví jako nejsnažší zkoušky z jazyka. Nevím, jak z němčiny, tu jsem měla jenom rok, ale z angliny to není zas taková hrůza. Vůbec úroveň jazyků na středních školách není nějak valná, kdyby někdo měl odjet do zahraničí jenom se školními znalostmi, domluví se jen tak tak v krámu, natož ve skutečné konverzaci s cizincem. Angličtina má spoustu slangu, přízvuku a hafo slovíček k tomu, tak je třeba vědět víc než jen How do you do?


To by bylo sečteno a podtrženo k českým maturitám. Teď se na to podívám z jiného soudku a to z anglického. V Anglii studenti skládají v 16-ti letech zkoušky GCSE ( General certificate of secondary education ) neboli Všeobecné osvědčení středoškolského vzdělání. Tato zkouška patří ke snažším a absolventi mohou jít po jejím složení pracovat, nebo jestli složili zkoušku ze čtyř z pěti předmětů nejvíce za C, mohou se hlásit na težší variantu A - level.

A - level se studuje 2 roky, tedy do 18-ti let. V prváku se studují tři až čtyři předměty, ze kterých se dělá na konci roku zkouška AS level. Ve druhém ročníku se studují jen dva až tři předměty. A - level jsou určené pro ty, kterým jde výborně angličtina a matematika. Mohou si však vybrat z 80 zaměření, čemu se budou chtít věnovat po ukončení nebo které by chtěli studovat na univerzitě, kam vede úspěšné ukončení.

Kdybych si měla vybrat, víc by mi asi vyhovovalo studium v Anglii tří či čtyř předmětů, než se jich učit dvanáct a polovinu z nich člověk skoro nikdy nevyužije.

Oxford College

Damon a Elena - Videomontáže 2 + překlady

15. května 2011 v 20:56 Videa + překlady songů

How did I fall in love with you? ( Backstreet boys )
Remember when, we never needed each other
The best of friends like
Sister and Brother
We understood, we'd never be,
Alone

Those days are gone, and I want you so much
The night is long and I need your touch
Don't know what to say
I never meant to feel this way
Don't want to be
Alone tonightVzpomínáš, když jsme nikoho nepotřebovali?
Nejlepší přátelé jako
sestra a bratr,
pochopili jsme, že nikdy nebudem
samiTyhle dny jsou pryč a já tě tolik chci,
noc je dlouhá a já potřebuju tvůj dotyk,
nevím, co říct,
nechtěl jsem to tak cítit,
nechci být dnešní noc
sám

Ryan Kwanten ( Jason Stackhouse )

13. května 2011 v 16:59 TB - Herecké obsazení
Bratra Sookie Jasona Stackhouse hraje Ryan Christian Kwanten. Narodil se 28. listopadu 1976 v Sydney, v Austrálii. Je nejstarší ze tří bratrů a oba jeho sourozenci se živí herectvím. On od mala inklinoval ke sportu, například plavání, tenis, triatlon, golf a surfování.

Dostal se k herectví náhodou. Jeho matka vezla bratra Ryana na konkurs do herecké agentury. Dlouho se nevraceli, tak se Ryan šel podívat, kde jsou. V agentuře si ho všimli a zapsali ho. Začal tedy kariéru v australské televizi. Hrál 5 let v seriálu
" Home and again " ( 1988 ) a po skončení této práce se přestěhoval do Los Angeles. V americké televizi měl pár vedlejších rolí, například ve filmu Summerland ( 2004 ). Hlavní role si pak zahrál ve filmech
" Flicka " ( 2006 ) a " Dead silence " ( 2007 ).

Matthew Davis ( Alaric Saltzman )

12. května 2011 v 19:25 TVD - Actors, Actresses
Alarica Saltzmana, zpočátku učitele dějepisu ale pak také zdatného a odvážného pomocníka při zabíjení upírů hraje Matthew W. Davis. Narodil se 8. května 1978 v Salt Lake City v USA.

Studoval na Woods Cross High School a pak na univerzitě v Utahu, kde začal uvažovat o herecké kariéře.

Pracoval jako donáška pizzy. Jednou dokonce doručoval pizzu pro Andyho Garciu.

Tři měsíce poté co přišel do L. A. hrál ve filmech "Urban Legends: The Final Cut" a "Tigerland" pro režiséra Joela Schumachera. Také se objevil jako válečný pilot ve filmu Pearl Harbor.

Zach Roerig ( Matt Donovan )

12. května 2011 v 18:57 TVD - Actors, Actresses
Matta Donovana hraje Zachary George Roerig. Narodil se 22. února 1985 v Montpelier v Ohiu. Jeho matka se jmenuje Andrea a otec Daniel. Má mladší sestru Emily, té je 22 let.

Chodil na střední školu v Montpelier a věnoval se fotbalu a wrestlingu. Když byl mladší, pracoval pro svého dědu a otce ve firmě Fackler Mounuments, ve které vyráběli náhrobní kameny.

Trpí astigmatismem ( oční vada, která způsobuje problémy se zaostřením světla na sítnici ).

Svůj televizní debut si odbyl v seriálu Zákon a pořádek ( 2004 ). Hraje také v seriálu CBS " As the world turns " od roku 2005 a to roli Casey Hughese.

Z filmů hrál v nezávislém snímku " Flutter kick " a " Tie a yellow
ribbon ".

Má rád snowboarding, hraní na bubny a když zrovna nenavštěvuje svoji rodinu, tak procházky New Yorskými parky.Záhady Plzně a okolí

10. května 2011 v 17:00 | Terezka |  Témata Týdne
Město, ve kterém bydlím celý život je Plzeň. Nejdřív jsem se rozmýšlela, co bych o něm napsala. Napadly mě památky, významná místa nebo prostě něco z historie. Ale jelikož se tu věnuju upírům a k tomu patří taky různé záhady, rozhodla jsem se pár takových zvláštností popsat.

Pověst o nemrtvém knězi

Není sice přímo z Plzně ale ze západních Čech. Pochází ze středověku a šlo o to, že v těchto dobách byl strach z upírů skutečně obrovský. Ale nešlo o žádný Draculovský fenomén, upíři byli ztotožňováni s vlkodlaky, na své noční výpravy vycházeli přímo z hrobů. Kromě pití krve také pojídali lidské maso a vydechovali smrtící dech. Mohli se jimi prý stát i lidé urození či duchovní. V západních Čechách jich bylo hned několik, v tomto případě konkrétně šlo o nemrtvého kněze. Svíčky v kostele se samy zhasínaly a zase zapalovaly. Během úplňků se ze zakristie ozýval nářek a dunění. Jednoho rána našel kostelník mrtvé tělo kněze přímo před hlavním oltářem. S úžasem v něm poznal duchovního správce, který zemřel před 20-ti lety.


Stephen Moyer ( Bill Compton )

7. května 2011 v 22:03 TB - Herecké obsazení
173 let starého upíra Billa Comptona hraje Stephen John Emery. Narodil se 11. října 1969 v Brentwoodu, Essexu, v Anglii. Jeho vášeň pro herectví propukla v místním divadle v Brentwood & Chelmsford v Essexu, kde si zároveň udělal jméno se svou divadelní společností The reject society. Začal pak svoji profesionální kariéru divadelního herce, kdy dva roky s touto společností hrál různé hry, například Romea a Julii nebo Columbus.

Hrál ve spoustě filmů, například Lilies ( 2007 ), Cold feet ( 1997 ), Walking the dead ( 2000 ), Princess of thieves ( 2001 ), nebo v seriálu Uprising ( 2001 ).

V roce 2010 se oženil s Annou Paquin.

Odpromoval na The London Academy of Music and Dramatic Art.

Na jeho svatbě byli také Sam Trammell, Carrie Preston s manželem Michaelem Emersonem nebo Elijah Wood.

Anna Paquin ( Sookie Stackhouse )

7. května 2011 v 21:34 TB - Herecké obsazení
Hlavní roli Sookie Stackhouse hraje Anna Helene Paquin. Narodila se 24. července 1982 ve Winnipegu v Kanadě. Její otec se jmenuje Brian, je učitelem tělocviku, matka Mary je učitelkou angličtiny. Má staršího bratra Andrewa, se kterým spolupracovala na filmu Blue state ( 2007 ) a sestru Katyu. Její rodiče jsou rozvedeni.

V roce 2010 se provdala za Stephena Moyera, tím se stala nevlastní matkou jeho dětí Billyho a Lilac.

Je herečkou, která si zahrála několik hlavních rolí, ve filmu The piano ( 1993 ), Jane Eyre ( 1996 ), kde hraje malou Jane a roli Amy Alden v Fly away home ( 1996 ). Se svou dobrou slovní zásobou a jemným smyslem pro humor se prezentuje jako zajímavá a talentovaná mladá herečka. Má dva agenty, jednoho na Novém Zélandu, tím je Gail Cowan a The William Morris agency v Los Angeles, ale ani oni, ani její rodiče nemají příliš vliv na její rozhodování, v jakých filmech bude hrát. V roce 1993 získala Oscara za Nejlepší vedlejší roli ve filmu The piano.

Zahrála si ve filmu Hurlyburly ( 1998 ) po boku se Seanem Pennem, Meg Ryan a Kevinem Spaceym. V roce 1999 to byl A walk on the moon s Diane Lane, Viggem Mortensenem a Lievem Schreibrem. Anna se tak stala přebornicí v hraní zoufalých teenagerů. V roce 2000 změnila žánr a hrála ve filmu X-men. Studovala na Columbia University, přestěhovala se do New Yorku a začala kariéru jako divadelní herečka.

Je vegetariánka. Hraje na cello.

Poslouchá alternativní hudbu. Její koníčky jsou hraní na piano, zpěv, gymnastika, plavání, lyžování, čtení a pletení.

Chodila na univerzitu s Julií Stiles.

Pravá krev - o seriálu, fotky + úvodní píseň

5. května 2011 v 15:54 TB - News etc.
Nejdříve jsem se rozmýšlela, jestli se budu o tomhle seriálu vůbec nějak moc rozšiřovat, protože po shlédnutí prvních dvou dílů to vypadalo, že to se mnou sekne. Byl to kapku šok, protože před tím jsem se dívala na Upíří deníky a skutečně, Pravá krev se jim skoro vůbec nepodobá. Teda, dá se říct, že pár věcí člověku je povědomých, třeba dobří upíři, zlí upíři a zamilovaní upíři ale tím podobnost končí.

Ústřední dvojicí je Sookie Stackhouse ( Anna Paquin ), která pracuje jako servírka v baru a upír Bill Compton ( Stepfen Moyer ), který patří k těm lepším upírům nežívících se na lidech ale a to je zvláštnost tohohle seriálu, pije syntetickou krev v láhvích True blood. Sookie má bratra Jasona ( Ryan Kwanten ), jejich rodiče zemřeli při nehodě, když byli ještě děti. Vychovávala je babička, také Sookinu kamarádku Taru Thornton ( Rutina Wesley ), protože její matka byla neuvěřitelnou alkoholičkou, která, jak Tara zmínila v jednou díle, jedla vlastní zvratky, aby nepřišla o ten alkohol v nich.
Vlastník baru a Sookin kamarád se jmenuje Sam Merlotte ( Sam Trammell ) a je zvěromorf, tak nějak to slovo bylo, což znamená, že se může proměnit ve zvíře, jaké vidí. Tedy nejčastěji v psa ale také zvládne kočku nebo ptáka. Nevím, jak přesně to bylo zamýšleno, jestli jde o humor tohoto seriálu, ale mě to přišlo hodně vtipný, když se Sam proměnil ve voříška a v této podobě měl chránit Sookie, když byl Bill pryč. Taky je možné, že jsem to nepochopila a tudíž jsem ignorant, protože hlavní postavy se tomu vůbec nesmáli.

No, děj seriálu se netočí jen kolem hlavních dvou postav ale zabývá se také jinými zápletkami. Například tzv. véčkem, tedy upíří krví, která když ji člověk požije v menším množství, způsobí halucinační výlet kdovíkam a vidiny stromečků, jiskřiček a podobně. Také zde upíři nežijí v utajení, ale snaží se o něco jako soužití s podle nich úplně podřadným druhem nazývajícím se lidé, kteří jsou pro ně dobří jen jako oběd. Docela mě vyvedla z rovnováhy scéna, ve které se postavy v seriálu dívají na telku a v ní vystupuje upíří zástupkyně upírů a snaží se pro ně vyjednat místo na tomto světě, či tak něco. Teda představit si takovou věc, že by upíři veřejně vystupovali a chtěli se včleňovat mezi lidi si radši ani nebudu představovat .

Další věc rozdílná od jiných filmů či seriálů takového typu je, že prý sex s upíry je neuvěřitelný, tak se to tam tak nějak hemží lehkými holkami a kluky, kteří jsou celí žhaví zkusit to na vlastní kůži. A další nezanedbatelný rozdíl je v použití a širokém využití slova " fuck ", o kterém jsem ani netušila, že může mít tolik různých významů a dá se použít v tolika slovních spojení. A tolikrát .
Sečteno a podtrženo, na druhou sérii se kouknu, protože mě zaujal představitel Billa a jsem docela zvědavá, kam to celé povede. Nicméně, pořád mým oblíbenějším seriálem zůstávají Upíří deníky.


Úvodní píseň Bad things ( Jace Everett ) 1. řada