Duben 2011Videomontáže - Alaric a Damon

22. dubna 2011 v 20:33 Videa + překlady songů
Videomontáž - Let me think about it ( Spíš taková parodie, která vychází z předpokladu, že se Alaric zamiloval do Damona. Nikdo nemá tušení, možná jen John. )


Různí upíři napříč světem

22. dubna 2011 v 20:17 Skutečná upírská historie :D
Legendy o upírech se táhnou celým širým světem. Vlastně se týkají velmi rozličných druhů upírů. Ani mě vlastně nenapadlo, že v odlišných kulturách může upír znamenat vždy něco jiného, ale je to tak. Narazila jsem na pár zajímavých druhů upírů, kteří se " prý " potulovali či potulují po světě.

Adze

Věří se, že tato forma upíra existuje v Ghaně a Togu v Africe. Prý vypadá jako větší světluška a když ho někdo chytne, změní se do lidské podoby a napadne ho.
Bruxa

Upír z Portugalska a vzniká prý čarodějným kouzlem. Jedná se skoro vždy o krásnou ženu, která vychází každou noc ven a terorizuje každého, koho potká. Přes den je normálním člověkem.

Nasávač krve

Starověká forma upíra z Irska. Jeho existence se datuje až do časů Keltů, nicméně je na venkovech obávaný dodnes. Jediný způsob, jak zajistit, že se upír nedostane z hrobu, je zavalit tento hrob kameny. Na spoustě místech v dnešním Irsku můžeme najít staré hroby zaházené právě takto kameny. Říká se, že v současné době je blízko Watefordu krásná upírka, která zabila mnoho lidí.

Upíří druidi

Druidé z Irska prý zavírali upíry do starých dubů. Krmili je dvakrát ročně během jejich svátků a když tak neučinili, křik vyhladovělých upírů se rozhléhal na míle daleko.


Sara Canning ( Jenna Sommers )

22. dubna 2011 v 18:36 TVD - Actors, Actresses
Postava Sary se jmenuje Jenna Sommersová, která je milující tetou Eleny a Jeremyho. Snaží se na ně dohlížet a pečovat po smrti jejich rodičů.

Herečka se narodila 14. července 1987 v Ganderu, v Newfoundlandu. Od velmi raného věku závodně krasobruslila. Později odmaturovala na Vancouverské Filmové škole v oboru herectví.

Debutovala jako herečka v divadle Citadel v Edmontonu. Brzy začala pracovat pravidelně v televizi. Jako host se objevila v seriálech Smallville nebo Kyle XY. Následovaly filmové role v Paparazzi princess: The Paris Hilton Story, Slap shot 3 nebo Come dance at my wedding.

Průlomová role přišla ve filmu Taken in broad daylight na kabelovce. V tomto příběhu podle skutečnosti si zahrála Anne Sluti, teenagerku, která díky své odvaze a inteligenci přivede policii na stopu únosce, kterého si zahrál James Van Der Beek.

Napsala a produkovala nezávislý film, který použila jako svou školní práci.

Její koníčky jsou joga, turistika, snowboarding, psaní, malování a čtení.

Videomontáže - Damon a Elena ( texty písniček a překlady )

17. dubna 2011 v 20:16 Videa + překlady songů


Every kiss ( Hot chocolate )

We are driving slow throught the snow,
on this empty avenue,
is it false or is it true?
What I heard about you,
silence is killing me now,
how could you, please tell me how?


Jedeme pomalu sněhem,
po téhle prázdné uličce,
je to pravda nebo lež?
Co jsem o tobě slyšela,
ticho mě zabíjí,
jak jsi mohl, prosím, řekni mi jak?

Videomontáže - Elena a Stefan ( písničky s texty a překlady )

17. dubna 2011 v 18:05 Videa + překlady songů
Alive ( Leona Lewis )


I breathe, I hear
But I don't believe it
My heart, it beats
But inside I'm freezing
My hands shake
They've lost all their feeling
Nowhere to take
You say that you're leaving
And there's no turning back this time
Gotta stay alive

Steven R. McQueen ( Jeremy Gilbert )

15. dubna 2011 v 23:09 TVD - Actors, Actresses
Ztrápeného teenagera Jeremyho Gilberta, který se po smrti svých rodičů ocitá na nebezpečné cestě ke zničení sebe sama drogami a špatnou společností hraje Steven Chadwick McQueen. Je vnukem Steva McQueena, synem Chada McQueena a Stacey Totenové. Narodil se 13. 7. 1988 v Los Angeles v Kalifornii.

Zahrál si hudebního génia v dramatu Everwood a hlavní roli ve filmu od Disney Channel Minutemen. Jako host si zahrál v Kriminálce Miami, Beze stopy a Threshold ( Práh ).

Na plátně se blýsknul ve filmu Soda Club, za který získal ocenění Film Festival Audience Award for Best Actor.

Má rád bojová umění, hokej, kickbox a jízdu na koni.

Michael Trevino ( Tyler Lockwood )

12. dubna 2011 v 19:18 TVD - Actors, Actresses
Skutečně hodně vznětlivého vlkodlaka Tylera Lockwooda hraje Michael Trevino. Narodil se ve Valencii 25. ledna 1985 mexickým rodičům. Jeho matka je původem ze Zacatecas z Mexika a otec se narodil ve Fresnu, v Kalifornii. Když objevil svoji lásku k herectví, zapsal se do Playhouse West, kde studoval divadelní studia.
Prní hlavní roli dostal na Disney Channel ve filmu Cow Belles. Zde hrál po boku Alyson Michalky Jacksona Meadea, dědice Meade Milk. Jako host také hrál v Odložených případech, Beze stopy a jako komparzista v Not another teen movie, či v jednom z dílů Čarodějek Alistaira. Před Upířími deníky si zahrál Jimmyho Smitse v serálu CBS.

Rád sportuje, například se věnuje fotbalu, surfování, snowboardingu a je také talentovaný tanečník.

Candice Accola ( Caroline Forbes )

12. dubna 2011 v 18:29 TVD - Actors, Actresses
Postava Caroline Forbesové se ve skutečnosti jmenuje Candice Accola. Narodila se 13. května 1987 v Houstonu v Texasu ale vyrůstala v Orlandu na Floridě. Před maturitou se odstěhovala do Los Angeles v Calofornii, kde dostala první nabídku na nahrávání. Odmaturovala v roce 2005.
Své první album vydala v roce 2006 s názvem It´s always the innocent ones, v Japonsku vyšlo v roce 2008. Také jela turné s Miley Cyrus jako záložní zpěvačka v roce 2007 a objevila se v dokumentu Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert.

Zahrála si jako host ve spoustě seriálů, například Jak jsem poznal vaši matku, Lovci duchů z těch nám známých a v dalších třeba Greek, Drop dead Diva, Pirate camp, Juno nebo Kingshighway.

V Japonsku byla zvolena čtenáři mezi 10 nejlepších v magazínu BURRRN!

Měla možnost natáčet s Tommym Lee když jí bylo 17.

Upírská pohřebiště v Čechách

8. dubna 2011 v 21:45 Skutečná upírská historie :D
"Roku 1344 zemřela v Levíně žena hrnčíře Ducháče, jménem Brodka. Hned po pohřbu vstávala z hrobu, mnohé lidi dávila a po každém skákala. Když byla probita třemi olšovými kůly, krev z ní tak velmi tekla jako z hovada nějakého. Předtím spolkla svůj šlojíř až do polovice, a když se z úst vytáhl, byl všecek krvavý. Byvši probita, vždy ještě z hrobu vstávala a lidi hubila. Měla tedy být spálena, ale hranici nemohli nikterak zanítit, až jim staré ženy poradily, aby užili k zážehu šindele ze střechy kostelní. Jakmile shořela, přestala lidi trápit."
zápis z Krátké kroniky římské i české z roku 1360Archeologové v roce 1999 zkoumali část hřbitova u dnešního chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Žatci a narazili v nejspodnější vrstvě na čtyři zvláštní hroby z počátku 13. století. V té době se mrtví pohřbívali nazí nebo v rubáši ale tady byly nalezeny přezky, které dokazují, že lidé zde byli pochováni v oblečení. Jeden z nich ležel na břiše a nejspíš u ženy byla přibita noha, aby se nemohla dostat ven. V této době se již neměli vyskytovat známky pohanství ale nalezené hroby svědčí o opaku. Tohle nejsou jediné vampýrské hroby u nás. Byly také nalezeny v Lahovicích u Prahy a pocházejí z 10. století. Zde měl urostlý muž na nohy položené kameny aby nemohl vstát a druhý " upír " byl obrácen hlavou k východu ( obyčejně byli pohřbívaní hlavou k západu ).

V Bášti u Prahy dokonce našli hrob z 10. století, kde měla kostra ženy ve třetím bederním obratli zaražený skalpel. Jedná se o znovuusmrcení nebožtíka.
Vyjímečný je objev z Čelákovic u Prahy, kde se našel zvláštní hřbitov pocházející z konce 10. století až začátku 11. století. Lokalitě se od 18. století říká Mrchovláčka, protože se sem zahrabávaly mršiny. Během několika desetiletí tu bylo pohřbeno asi 20 lidí, z nichž se dochovalo 14 koster. V normální poloze nebyla pohřbena ani jedna. Polovina z nich měla svázané ruce, několik mělo dokonce oddálené hlavy od těla. Toto místo je také zvláštní tím, že jinde se pohřbívalo takto do normálních hřbitovů ale zde byl pro ně vyhrazen zvláštní prostor.

Katerina Graham ( Bonnie Bennett )

8. dubna 2011 v 20:51 TVD - Actors, Actresses
Jedna z hlavních ženských rolí patří Katerině Graham, která ztvárňuje roli Bonnie Bennettové.

Herečka se celým jménem jmenuje Katerina Alexandre Graham, narodila se 5. září 1989 v Ženevě ve Švýcarsku. Je dcerou liberijského otce Josepha Grahama a židovské rusky Natashy. Katerina navštěvovala židovskou školu a mluví anglicky, španělsky, francouzsky, něco portugalsky a také hebrejsky. Byla vystavena skutečně mnohým kulturám a společnostem od raného dětství, což jí prý velmi pozitivně ovlivnilo. Vyrůstala v Los Angeles v Kalifornii.Vstoupila do světa šoubyznysu v šesti letech, do jejích čtrnácti hrála v reklamách na Barbie, K-Mart, Pop Tart a Edison a v televizních show Joan of Arcadia, Like family, Grounded for life a Lizzie McGuire. První velký průlom příšel, když nahrazovala Christinu Milian jako uvaděčka pořadu Movie surfers na Disney Channel. V 15-ti byla vybrána choreografkou Fatimou jako tanečnice v pozadí na BET Awards pro Lil´Bow Wow. Díky tomuto tančila v pozadí při vystoupení Missy Elliott, Pharrella, Jamie Foxxe.K profesi herečky a tanečnice si ješte přidala psaní vlastních písniček. První ze všech které napsala a zpívala se jmenuje " Derailed " a byla uvedena ve filmu se Jeanem Claudem van Damem. Po dokončení písně si rozhodla zařídit vlastní studio a přidat si na list zaměstnání ještě producentku.
O rok později potkala Damona Elliota, který jí pomohl se zlepšit jako producentce. Přitom stále pracovala jako herečka a zahrála si například v Kriminálce Las Vegas, O. C. a Hannah Montana. Hrála také ve videoklipech například Akona " Mr. lonely " nebo John´s legends " Used to love you " a mnoha dalších.

Ian Somerhalder ( Damon Salvatore )

8. dubna 2011 v 19:14 TVD - Actors, Actresses
Další neméně důležitá role ( pro spousty fanoušků asi ta nejdůležitější ) patří Ianovi Somerhalderovi, neboli Damonovi Salvatore.

Herec se celým jménem jmenuje Ian Joseph Somerhalder, narodil se 8. prosince 1978 v Covingtonu v Luisianě. Jeho otec Robert Somerhalder je francouzsko-anglického původu a živí se stavařinou. Matka se jmenuje Edna, je masérkou a původ má irský s přídavkem Choctawského ( národ farmářů , jež žil 400 let před dnešním obyvatelstvem v jihovýchodní Americe, než většinu členů násilně nepřemístila vláda roku 1830 do jihovýchodní Oklahomy, tato cesta vešla ve známost jako " Trail of tears " - Cesta slz ).

Jako malý trávil čas plaváním, rybařením a tréninkem koní. Za podpory jeho matky se v 10-ti letech začal věnovat modelingu, který ho každé léto přiváděl znovu do New Yorku. Když trochu povyrostl, rozhodl se pověsit modeling na chvíli na hřebík a věnovat se sportu. Avšak o několik let později přišla nabídka z Evropy, kterou neodmítl a procestoval Paříž, Londýn a Miláno.

V 17-ti letech začal v New Yorku studovat herectví a v 19-ti se zůčastnil natáčení filmu Black and White ( 1999 ) jako komparz. Mezi čtyřmi sty lidí si ho všiml hledač talentů.

Paul Wesley ( Stefan Salvatore )

6. dubna 2011 v 20:50 TVD - Actors, Actresses
Druhá nejdůležitější postava seriálu ( no i když o tom by se dalo spekulovat, může být, že to je stejně tak role Damona ), je Stefan Salvatore, ztvárněná Paulem Wesleym, celým jménem Paul Thomas Wasilewski. Narodil se 23. července 1982 v New Brunswicku, v New Jersey. Jeho rodiče se jmenují Agnieshka a a Thomas Wasilewski. Vyrůstal v Marlboro se svými třemi sestrami Juliií, Leah a Monikou. Ve 3. třídě se zapsal na letní herecký kurs, kde objevil svůj zájem o herectví.
Navštěvoval celkem tři střední školy a jedna z nich byla chlapecká Katolická škola. Během své snahy plnit studentské povinnosti, se pokusil zaměřit své ambice na herectví.Dostal roli v epizodě seriálu Another world jako Sean McKinnon. Pak získal roli v Guiding light jako Max Nickerson. Paul říká, že má na toto období pěkné vzpomínky. Tato role mu dala nové zkušenosti a přátele jako Brittany Snow a Hayden Panettiere ale také ho v této době vyhodili ze školy, protože do ní chodil jednou týdně, kvůli natáčení.
Když Paul dokončil střední školu, zapsal se na Univerzitu Rutgers ale vydržel tam pouze semestr, než se rozhodl, že se bude naplno věnovat herectví. Během několika dalších let si zahrál v seriálech Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, Zákon a pořádek: Zločinné úmysly, Smallville, O. C..
Je zasnoubený s Torrey deVitto.

Nina Dobrev ( Elena Gilbert )

6. dubna 2011 v 19:54 TVD - Actors, Actresses
Hlavní hrdinkou seriálu, kolem které se všechno točí, je Elena Gilbert, výborně ztvárněná Ninou Dobrev, celým jménem Nina Konstantinova Dobreva. Narodila se 9. ledna 1989 v Sofii v Bulharsku. V jejích dvou letech se přestěhovali do Kanady, kde vyrůstala v Torontu v Ontariu. Mluví plynně francouzsky, anglicky a bulharsky. Má jednoho staršího bratra, její matka je umělkyně a její otec pracovník v informatice.

Navštěvovala střední školu J. B Tyrrella Sr. a vystudovala Wexfordskou akademii umění ve Scarborough v Ontariu.
Od dětství ukazovala velké nadšení a talent pro tanec, gymnastiku, divadlo, hudbu a herectví. Navštěvovala hereckou školu Deana Armstronga, kde byla objevena několika talentovými agenturami v Torontu.

Práce v modelingu vedla k reklamám a dále k filmovým konkurzům. Nedlouho poté dostala role v celovečerních filmech například Daleko od ní ( Away from her ), Hra na rodinu ( Playing house ), V rytmu stepu ( How she move ). Přelomovým filmem, kde si zahrála hlavní postavu byl Too young to marry, zde si jí všimli režiseři a nastartovala se její herecká kariéra. Následoval film Never cry werewolf, kde si zahrála s Kevinem Sorbem. Také si zahrála ve filmu The American mall a v seriálu Degrassi: The next generation. Menší role jí patří v erotickém thrilleru Chloe.

Nosferatu 1922 - celý film + popis v češtině

5. dubna 2011 v 19:20 Různé
Jeden z nejstarších ( pokud ne vůbec nejstarší ) z hororů upírských je nepochybně Nosferatu, velmi vydařené dílko F. W. Murnaua. Jde o němý film s anglickými titulky z roku 1922. Je skoro neuvěřitelné, že skoro po sto letech je vůbec ještě možné tenhle film někde najít nebo si jej vůbec pustit. Našla jsem na YouTube dokonce celý film, k mému velkému překvapení, tak ho sem samozřejmě moc ráda umisťuji.

Jelikož na něm neni ani zbla česky, trochu ho popíšu:

Děj je zasazen do ještě vzdálenější minulosti a to do roku 1838. Mladík jménem Hutter pracuje pro podivného chlápka Knocka, který dokáže přečíst tajemné texty hrabětě Orlocka. Knock přesvědčí Huttera, aby hraběte navštívil a prodal mu dům, který stojí přesně naproti domu Huttera a jeho manželky Eleny. Nejdříve se mu do toho moc nechce, ale nakonec souhlasí. Odjíždí tedy a když chce přespat v hospůdce, setká se s vesničany žijícími v Karpatských horách a všichni do jednoho ho varují před přízraky a upíry v lesích. Jemu se to však zdá skutečně směšné a tak druhý den cestuje znovu dál.

Stay ( Hurts ) + překlad

5. dubna 2011 v 18:28 TVD Songs

My whole life waiting for the right time
To tell you how I feel.
Know I try to tell you that I need you.
Here I am without you.
I feel so lost but what can I do?
'Cause I know this love seems real
But I don't know how to feel.

Celý život jsem čekal na ten správný čas,
říct ti, co cítím,
vím, snažil jsem se ti říct, že tě potřebuji,
ale teď jsem tady a bez tebe,
cítím se tak ztracený ale co mám dělat?
Protože vím, že se tahle láska zdála skutečná,
ale teď nevím, jak se mám cítit.

Fables ( Dodos ) + překlad

5. dubna 2011 v 18:09 TVD Songs

We spoke today to a jury
you can see the doubt in their eyes
our words are trained to the angry
there was nothing left to change their minds

We remember when you were my accomplice
now we forget why we started this

Dnes jsme mluvili k porotě,
vidíš ty pochyby v jejích očích,
naše slova způsobují zlost,
nic nezmění jejich názor.

Ještě si pamatujem, jak jsi byla můj komplic,
ale teď už jsme zapomněli, proč jsme s tím začínali.

Skuteční upíři?

4. dubna 2011 v 22:08 Skutečná upírská historie :D

Upíři tu s námi byli od úsvitu věků.

Od úsvitů civilizací se nacházely zmínky o krvesajících bytostech. Za časů starověké Babylonie se upíři prý mezi námi procházeli. Existovali skutečně sadističtí lidé, kteří se jimi chtěli stát a možná si na ně hráli, přestože jimi nikdy nebyli.
Například jako Elizabeth Bathory, známá jako krvavá hraběnka. Prý zabila na 600 služebných, pila jejich krev a koupala se v ní. Pravděpodobně byla největší vražedkyně v historii.

Nemůžem zapomenout na skutečně žijícího Draculu, Vlada Napichovače. Měl nechutný zvyk nabodávat své nepřátele na dřevěné bodáky a vydal rozkazy, že nikdo nesmí tyto kůly vyndat. Nechal je trpět, někteří lidé takto ještě několik dní žili.

Legendy o upírech vzkvétaly hlavně v Transylvánii, v Rumunsku. Lidé z těchto vesniček vždy velmi silně věřili na upíří historky. Nyní je Transylvánie zemí záhad a kouzel. Spousta lidií zde také věří, že v lesích za tmy se pohybují nejen upíří ale také vlkodlaci. Tito lidé také věří tomu, že Vlad Dracula byl skutečným upírem ba co víc, že pořád žije. Legenda zde praví , že Dracula je jen jiné jméno pro Jidáše Iškariotského, který byl a je otcem všech upírů. Jidáš prý byl proklet a musí se na světě bloudit do návratu Ježíše a má ten dar přeměnit lidi na upíry. Jeden z důvodů nenávisti upírů ke stříbru je prý to, že Jidáš obdržel 30 stříbrných za zradu Ježíše.


Alžběta Bathory 1560 - 1614
Vlad Dracula
V Evropě za doby temna bylo hodně lidí popraveno, protože byli považováni za upíry. Lidé pohřbívali své milované členy rodiny obráceně ( tváří dolů ), aby až se probudí jako upíří a budou se chtít vyhrabat ven z rakve, se místo toho budou prohrabávat hlouběji do země. Stejně tak hlavně v Evropě lidé mrtvé probodávali, aby se nestali upíry a vkládali jim kousky stříbra do úst, pro jistotu. Věří se, že na ochranu před upíry pomáhají kríže, česnek a opatrnost koho pozvete dál. Jak jednou upíra pozvete, může si vstoupit kdy chce. Někteří si ještě v dnešní době věší česnek ke dveřím, nebo si dají před dveře misku suché rýže či hub a upíři je musejí před vstupem spočítat. Také prý pomáhá mít doma kočku, které se upíři vyhýbají.

Family tree ( Matthew West ) + překlad

3. dubna 2011 v 23:01 TVD Songs

You didn´t ask for this,
nobody ever would,
caught in the middle of
this dysfunction,
it´s your sad reality,
it´s your messed up family tree,
and all your left with all these questions.

Are you gonna be like your father was
and his father was?
Do you have to carry
what they´ve handed down?

Tohle jsi nechtěl,
to nikdy nikdo,
chycen uprostřed
toho, co nefunguje,
to je tvá smutná skutečnost,
to je tvůj zmatený rodokmen,
byls zanechán se všemi těmi otázkami.

Budeš stejný jako tvůj otec
a jeho otec?
Budeš se muset tahat s tím,
co oni nezvládli?